Forum sojuszu ENERGETIC BASTION

Sojusz EB


#1 2006-09-09 22:28:22

Herekers

Praktykant

Zarejestrowany: 2006-07-10
Posty: 3
Punktów :   

Ciekawe gierki dla zabawy

Znalazłem na stronie www.avanti.com.pl w zakładce "po godzinach" (w lewym górnym rogu)trzy fajne gierki. Nie będę ich opisywał, sami zobaczcie. Warto!

Offline

 

#2 2007-01-10 00:50:07

misiak1111

Administrator

3935486
Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2006-07-12
Posty: 657
Punktów :   

Re: Ciekawe gierki dla zabawy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ka … wxy3s.html   sie mozna na kaczkach powyzywac

Offline

 

#3 2007-08-11 19:26:34

ner

Administrator

7710961
Skąd: Mysłakowice
Zarejestrowany: 2006-12-03
Posty: 471
Punktów :   

Re: Ciekawe gierki dla zabawy

http://static.flickr.com/40/80314016_a1c8c6c11c.jpg


Rakion jest według mnie jedną z najlepszych gier MMORPG. Jest raczej nastawiona na PvP (walki między graczami). Gra się w "pokojach" czyli zamkniętych arenach , można także grać w Stage czyli w jak najkrótszym czasie musisz przejść mapę (sam lub z pomocnikami).

Do wyboru mamy pięć róznych klas postaci, każda z nich ma dwie bronie:
-Wojownik (Warrior) -  Wojownik jest całkiem szybki i ma mocne ciosy. Oprócz nawalania mieczem może rzucać sztylecikami 
-Kowal (Blacksmith -BS) - według mnie najciekawsza postać sam nią gram -napakowany koleś  . Jest troche wolny ale ma bardzo mocne ciosy. Dobrze nadaje się do bitew Solo (wszyscy na wszystkich), gdzie trzeba wykosić wielu graczy... Podobnie jak wojownik ma jeszcze broń do rzucania ("toporki").
-Mag (Mage) - mały kurdupel  . Bardzo słaby w bezpośrednim starciu- ma słabą obronę. Jednak potrafi rzucać bomami i wystrzeliwać samonaprowadzające pociski, co czyni z niego superzabójcę  . Często jest wkurzający, gdy strzela swoimi pociskami w grupkę walczącyh graczy i najczęściej wielu ginie  . Mag jest bardzo dobry w Stage, właśnie dzięki swoim dalego-zasięgowym broniom.
-Łuczniczka (Archer) - strasznie wkurzająca postać  Jak pewnie się domyślacie strzela z łuku i trafia nawet z bardzo daleka. Poza tym ma dwa sztylety do walki wręcz. Łuczniczka przydaje się w Death Team (walka drużynowa). Może stanąć sobie daleko od walczących graczy i nawalać do nich z łuku  ... Jej strzały zabierają dużo życia, jednak ma ona słabą obronę.
-Ninja (Ninja  ) - Superszybka postać. Ma słaby atak, ale potrafi szybko zabić wroga uderzając go bardzo dużą ilością błyskawicznych ciosów. Pozatym może jeszcze strzelać z shirukenami (bardzo ostre metalowe "gwiazdki"). Są one bardzo słabe, jednak można nimi zrobić specjalny cioś, który zadaje całkiem niezłe obrażenia. Ninja najlepiej nadaje się do Golem War (objaśnienie niżej  ), gdzie trzeba akcję wykonać bardzo szybko.

Tryby gry:
-Solo Deathmatch- tego wyjaśniać chyba nie muszę. Dla niewiedzących: każdy sie leje z każdym, wygrywa ten kto zabił najwięcej.
-Team Deathmatch- to co wyżej, tylko że gracze podzieleni są na dwie drużyny, nie da się zabijać swoich (Jak w BEU NET  )!
-Stage- tzw. "pzygoda". Trzeba jak w najkrótszym czasie przejść planszę. Grasz sam lub z kilkoma towarzyszami - to zależy od mapy.
-Boss War- każda drużyna ma swojego BOSSA, no wygrywa ta która zabije BOSSA przeciwnika. Dostaje się tu mało doświadczenia (expa), ale bardzo dużo kasy  !
-Golem War- Każda drużyna ma w swojej bazie jednego golema (takiego kamiennego, dużego stwora). Na środku planszy pojawia się neutralny, złoty golem. Ten kto go zabije dostaje złotą aurę i ma moc zabijania golemów. Jego zadaniem jest rozwalić golema przeciwników. Jego drużyna musi go chronić...a przeciwna oczywiście zabić! Gdy złoty gracz zostanie zabity, złoty golem pojawia się znowu. Gra się toczy dopóki jeden z drużynowych golemów zostanie zabity albo... cała drużyna zostanie "wysiekana"  . Dostaje się tu najwięcej expa i kasy.

Czy gra jest darmowa? Oczywiście, że tak! Jakby było inaczej to przecież bym w nią nie grał, no nie? Za pieniądze można kupić jednak "Power Usera" (czyli kilka wygód  ) albo specjalne przedioty. Jednak nawet bez tego można się dobrze bawić!.

!!! W dolnym rogu ekranu jest pasek z sześcioma kwadracikami (gdy masz Power Usera jest ich pięć). Kwadraciki zapełniają się gdy zabijesz jakiegoś gracza lub specjalnego potworka (Stage) albo poprostu same po upływie kilku (2-4) rund. Gdy wszystkie zostaną zapełnione, gracz ma możliwość zamienienia się na 20s(gdy masz Power Usera to na 25s) w Chaosa, czyli bardzo silnego potwora. Jego ataki zabierają kilkakrotnie więcej życia wrogom, ma także silną obronę co czyni go niemal niezniszczalnym. Chaos ma inne ataki niż normalna postać, nie może on także zmieniać broni. Jednak można nim wysiekać sporo graczy  , najczęściej powoduje on ogólne przestraszenie - nieliczni próbują go zabić, co nieraz (rzadko) się udaje... no chyba, że na chaosa wyskoczy z 6 graczy to pewnie go zabiją...

Sterowanie domyślne:
W,A,S,D -sterowanie
Mysz -rozglądanie się
Lewy przycisk myszki (LPM) - atak
prawy przycisk myszki- (PPM) - specjalny atak
Dwa przyciski myszy - 2 atak/grip(chwycenie i "zarżnięcie" wroga  )
Spacja - skok
Shift- Obrona
Q- zmiana broni
TAB- lista graczy
C - chaos (zob. "rozdział" wyżej)

Każda postać ma kilka combosów i specjalnych ataków.
Najczęściej są to
-LPM,LPM (Wojownik i ninja mają LPM,LPM,LPM)
-LPM,LPM,PPM (Wojownik i ninja)
-LPM,PPM (Wojownik i kowal i chyba archer)
-Przytrzymanie PPM (Wszyskie postacie, gdy mają wybraną broń do walki wręcz, mag może obiema broniami)
-Strzałka w przód + LPM ("Rzucenie"się do przodu. Wszystkie postacie gdy mają wybraną broń do walki wręcz. Mag wypuszcza do przodu lód.)
-Strzałka w przód + PPM (Kowal i Wojownik robią "zamach", Ninja robi szybki krok do przodu - przydaje się to do robienia uników,ale też do szybszego biegania)
-Dwa przyciski myszy obok wroga (Trzeba stać bardzo blisko wroga, najlepiej rzeby się chwile nie poruszał - robimy wtedy super-specjalny cios na nim. Mag zamraża wroga)
- Dwa przyciski myszy normalnie (różne rzeczy  kowal i łuczniczka się kręęęcą, wojownik robi zamach, ninja jakieś uderzenie, mag falę dźwiękową która odpycha wrogów. Warto wiedzieć, że po tym ciosie chwile jesteśmy bez ruchu (1-2sek) co mogą wykorzystać wrogowie).

!!! Dodam jeszcze, że można wyczarować podczas gry potworka (wcześniej wykupionego lub otrzymanego i włożonego do ekwipunku -max.3). Są one różne: pająki, rycerze, kusznicy, strzelający magowie, golemy*, taurusy*,smoki*,łucznicy* i bombardierzy*  .
*Tylko dla Power Usera



UWAGA! Interfejs (paski statusu) na screenach różnią się od tych w grze, bo są z o wieeeeele starszej wersji. Na srcreenach nie ma paska chaosa oraz liczby punktów drużynowych itp. Jednak to nie ma znaczenia, chciałem wam pokazać jak gra wygląda. Jak widziecie jest w 3D i jest całkiem rozbudaowana  , więc niestety posiadaczom gorszych kompów nie pójdzie  .
Wymagania minimalne są gdzieś około 128mb ram, 1000-1200mHz, ok 300-500mb na dysku no i karta graficzna 32-64mb. No i ekran, klawiatura,mysz i całkiem przyzwoity internet  .

No dobra, naprawde, kończe już!!!   
Strona gry: http://rakion.softnyx.net/ <- W downloadzie jest do ściągnięcia launcher gry, gdy go ściągniecie i włączcie bedzie dopiero opcja Download Game. Klikniecie w to i możecie pobierać  . Miłej zabawy!

Mój nick w grze to 0filekwq (albo qw) sam nie pamietam. Dodajcie mnie do listy przyjaciół (F9)!

Rakion jest moją ulubioną grą od około 1,5 roku. Mam już 15 lvl (troche cienko, ale ja gram dla przyjemności a nie dla wyskiego poziomu!).

A jaka jest wasza opinia o grze? A może chcecie się pochwalić jakimiś osiągnięciami w grze? A może potrzebujecie pomocy? Piszcie tu!

ALE SIĘ ROZPISAŁEM, CO?


Na górze róże na dole mech, kto mnie nie kocha bodajby zdechł

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eb.pun.pl